unfoldingWord 08 - Бог рятує Йосипа та його сімʼю

개요: Genesis 37-50

스크립트 번호: 1208

언어: Ukrainian

청중: General

장르: Bible Stories & Teac

목적: Evangelism; Teaching

성경 인용: Paraphrase

지위: Approved

이 스크립트는 다른 언어로 번역 및 녹음을위한 기본 지침입니다. 그것은 그것이 사용되는 각 영역에 맞게 다른 문화와 언어로 조정되어야 합니다. 사용되는 몇 가지 용어와 개념은 다른 문화에서는 다듬어지거나 생략해야 할 수도 있습니다.

스크립트 텍스트

Минуло багато років, коли Яків постарів, а його діти подорослішали. Якось одного разу Яків відправив свого улюбленного сина Йосипа відвідати старших братів, які пасли отару.

Брати ненавиділи Йосипа за те, що батько полюбляв його більше за всіх, а також за сни, в яких Йосип бачив себе їх паном. Коли Йосип прийшов до своїх братів, то вони схопивши його продали работоргівцям.

Перш ніж повернутися додому, брати Йосипа розірвали одяг і вимазали його козиною кровʼю. Потім вони показали цей одяг батькові, щоб він подумав, що дикий звір роздер Йосипа. Яків дуже засмутився через те, що його улюбленний син загинув.

Работоргівці забрали Йосифа до Єгипту. На той час Єгипет був великою та могутньою країною, яка розташовувалась вздовж ріки Ніл. Работоргівці продали Йосифа, як раба, заможньому єгипетському урядовцю, на імʼя Потіфар. Але Бог благословляв Йосифа. Він був добрим слугою і мав успіх у всьому, що робив для свого пана.

Йосиф сподобався дружині Потіфара. Вона намагалася спокусити Йосифа, але він відмовився чинити такий гріх проти Бога. Вона розсердилася і хибно звинуватила Йосифа в тому, що він спокушав її. Його заарештували та посадили у вʼязницю. Але навіть у вʼязниці Йосиф залишався вірним Богу, і Бог благословляв його.

Через два роки. Йосиф все ще знаходився у вʼязниці, хоча був невинний. Якось вночі фараону (так єгиптяни називали своїх царів) наснилося два сни, які дуже занепокоїли його. Жоден радник фараона не був спроможнім пояснити йому сенс цих снів.

Бог дав Йосифу спроможність тлумачити сни. Тому фараон наказав привести до нього Йосифа з вʼязниці. Йосиф зміг розтлумачити ці сни. Він сказав фараону: «Бог дасть сім років врожаю , а потім сім років голоду»

Йосип справив таке враження на фараона, що фараон зробив його другою людиної після себе в Єгипті.

Протягом семи років врожаю Йосип запасав зерно в містах Єгипта, яке збирали з полів навколо цих міст. Зерна уродило настільки багато, що його неможливо було порахувати. Коли настали сім років голоду, Йосип почав продавати це зерно людям, тож в них було достатньо їжі.

Голод був суворим не тільки в Єгипті, а й у Ханаані, де жив Яків та його родина.

Тому Яків відправив старших синів до Єгипту купити зерно. Коли вони прийшли купувати його, Йосип побачив своїх братів і впізнав їх, але вони не впізнали його.

Йосип захотів випробувати своїх братів і переконатися, що вони змінилися на краще. Коли Йосип зрозумів, що брати змінилися, то сказав їм: «Я ваш брат Йосип! Не бійтеся! Ви зробили зло, коли продали мене в рабство, але Бог перетворив це зло на добро! Приходьте жити у Єгипет. Я подбаю про вас і ваші сімʼї».

Коли брати Йосипа повернулися додому, вони розповіли своєму батькові Якову, що Йосип, його улюблений син, все ще живий. Яків був дуже щасливий.

Незважаючи на те, що Яків був дуже старий, він переїхав до Єгипту з усією своєю родиною, і вони оселилися там. Перед смертю Яків благословив кожного свого сина.

Обіцянки завіту, які Бог дав Аврааму, перейшли до Ісака, потім до Якова, а потім до дванадцяти його синів та їх нащадків, які стали дванадцятьма племенами Ізраїля.

관련정보

생명의 말씀 - GRN 은 성경에 기반한 구원과 그리스도인의 삶에 대한 수천개의 오디오 복음 메시지를 가지고 있습니다.

무료 다운로드 - 여기에서 다운로드 가능한 여러 언어로 된 주요 GRN 메시지 스크립트, 그림 및 기타 관련 자료를 찾을 수 있습니다.

GRN 오디오 도서관 - 전도와 기본 성경 가르침을 위한 자료는 mp3, CD, 카세트 테이프 형태로 사람들의 필요와 문화에 맞추어졌습니다. 녹음은 성경이야기, 전도 메시지, 말씀 읽기, 노래를 포함하여 다양한 스타일로 구성되었습니다.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?