unfoldingWord 38 - Ісус відданий

unfoldingWord 38 - Ісус відданий

Esquema: Matthew 26:14-56; Mark 14:10-50; Luke 22:1-53; John 18:1-11

Número de guión: 1238

Idioma: Ukrainian

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

Минуло три роки, відтоді як Ісус почав проповідувати та навчати народ. Ісус зі Своїми учнями відвідав багато міст і прийшов до Єрусалиму. Наближався час Пасхи, і Ісус мав намір відсвяткувати її разом зі Своїми учнями. Щороку євреї святкували Пасху на згадку про те, як сотні років тому Бог врятував пращурів євреїв, коли вивів їх з єгипетського рабства. Напередодні свята Ісус сказав Своїм учням, що невдовзі Його вб’ють.

Одним із апостолів Ісуса був чоловік, якого звали Юда. Юда відповідав за скриню із пожертвами і часто крав звідти гроші. Після того як Ісус і Його учні прийшли до Єрусалиму, Юда пішов до первосвящеників. Він запропонував видати їм Ісуса в обмін на гроші. Юда знав, що первосвященики не вважали Ісуса за Месію і хотіли вбити Його.

Вчителі Закону та старійшини єврейських племен на чолі з первосвящеником заплатили Юді 30 срібних монет за те, щоб він видав їм Ісуса. Все сталося так, як і говорили пророки в Писанні. Юда взяв гроші та пішов. Відтоді він почав шукати слушної нагоди, щоб зрадити Ісуса.

Коли Ісус святкував Пасху зі Своїми учнями, під час пасхальної вечері Він узяв хліб, розламав його і сказав: «Візьміть і їжте. Це Моє тіло, яке Я віддаю за вас. Робіть так на згадку про Мене». Так Ісус відкрив учням, що Він помре за них і віддасть Своє Тіло в жертву.

Після цього Ісус взяв чашу з вином і сказав: «Візьміть і пийте! Це Моя кров Нового Завіту, яку Я проливаю, щоб Бог пробачив вам ваші гріхи. Робіть так на згадку про Мене».

Потім Ісус сказав учням: «Один із вас зрадить Мене». Учні були здивовані і почали питати, хто це зробить. Ісус сказав: «Зрадник той, кому Я дам цей шматок хліба». І Він дав хліб Юді.

Як тільки Юда взяв хліб, у нього увійшов сатана. Тоді Ісус сказав Юді: «Швидше роби те, що зібрався зробити». Юда пішов до первосвящеників, щоб видати їм місце, де буде Ісус. Наставала ніч.

Після вечері Ісус з учнями пішов на Оливну гору. Там Ісус сказав: «Всі ви у цю ніч покинете Мене. Як сказано в Писанні: «Пораню пастуха, і всі вівці розпорошаться».

Петро відповів: «Навіть якщо усі залишать Тебе, я не залишу!» Тоді Ісус сказав Петру: «Сатана хоче володіти всіма вами. Я ж молився за тебе, Петро, щоб не зменшилася віра твоя. І все ж таки сьогодні вночі, перш ніж півень заспіває, ти тричі скажеш, що не знаєш Мене».

Тоді Петро сказав Ісусу: «Навіть якщо мені доведеться померти, то я все одно ніколи не відречуся від Тебе!» Так казали усі учні.

Після цього Ісус прийшов зі Своїми учнями до Гефсиманії. Ісус сказав Своїм учням молитися, щоб не спокусилися. Потім Він недалеко відійшов від них щоб молитися на самоті.

Ісус тричі молився так: «Отець, якщо це можливо, прошу Тебе, дозволь Мені не пити з чаші страждання. Але якщо немає іншого шляху, щоб пробачити людям їх гріхи, тоді нехай все здійсниться так, як хочеш Ти!» Ісус був у сильному хвилюванні, і Його піт був, як краплі крові, які падали на землю. Бог послав ангела, щоб зміцнити Його.

Кожного разу, коли Ісус повертався до Своїх учнів після такої молитви, Він знаходив їх сплячими. Коли Ісус повернувся втретє, Він сказав: «Прокиньтеся! Мій зрадник вже тут».

У цей момент прийшов Юда з первосвящениками, начальниками храмової варти, старійшинами, воїнами та великим натовпом людей. Вони були озброєні мечами та палицями. Юда підійшов до Ісуса і сказав: «Вітаю, Вчителю», — і поцілував Його. Юда зробив це для того, щоб показати тим, хто прийшов Людину, Яку треба було схопити. Ісус запитав: «Юда, ти зраджуєш мене поцілунком?»

Коли воїни схопили Ісуса, Петро вихопив свого меча і відрізав вухо слузі первосвященика. Але Ісус сказав: «Прибери меча! Я можу попросити у Отця військо ангелів, щоб вони захистили Мене, але Я повинен бути слухняним Моєму Отцю». Потім Ісус зцілив вухо слуги. Після цього Ісуса схопили, а всі Його учні розбіглися.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?