unfoldingWord 17 - Заповіт Бога з Давидом

unfoldingWord 17 - Заповіт Бога з Давидом

Esquema: 1 Samuel 10; 15-19; 24; 31; 2 Samuel 5; 7; 11-12

Número de guión: 1217

Idioma: Ukrainian

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

Першим царем в Ізраїлі був Саул. Він був високим і вродливим і подобався народу. В перші роки він добре керував країною. Але потім він став злим та перестав слухатися Бога. Тому Бог вирішив замінити його і поставити іншого царя.

Бог обрав молодого ізраїльтянина, якого звали Давид та підготував його стати царем після Саула. Давид був пастухом з міста Віфлеєм. Коли Давид випасав отару свого батька, то часто на них нападав лев або ведмідь, яких він вбивав. Давид був скромною і праведною людиною. Він довіряв Богу та слухався Його.

Коли Давид був ще юнаком, він бився з велетнем, якого звали Голіят. Голіят був дуже сильним і досвідченим воїном, його зріст був майже три метри! Але Бог допоміг Давиду вбити Голіята та спасти Ізраїль та він став великим воїном і багато разів вів військо Ізраїля на битву. Давид подобався ізраїльтянам що вони навіть шанували його.

Народ так любив Давида, що Саул став заздрити йому та бачити в ньому суперника. І Саул вирішив вбити його, тому Давид втік до пустелі, де ховався від Саула та його воїнів. Одного разу Саул зі своїми воїнами шукав Давида. Навіть увійшов до печери де переховувася Давид, але не побачив його. Давид непомітно підійшов до Саулу позаду та відрізав край одягу. Та коли Саул вже відійшов від печери Давид гукнув його та показав відрізаний край одягу у руках. Тоді Саул зрозумів, що Давид не став вбивати його заради того, щоб стати царем хоча й мав таку можливість.

Через деякий час Саул загинув у битві, а Давид став царем Ізраїлю. Бог благословив Давида і зробив його успішним. Він був добрим царем, і народ любив його. Давид бився у багатьох битвах, і Бог допомагав йому перемагати ворогів Ізраїлю. Він завоював місто Єрусалим і зробив його своєю столицею, де він жив і керував країною. Давид був царем 40 років. За роки його керування Ізраїль став могутньою та багатою державою.

Давид хотів побудувати Храм, де всі ізраїльтяни мали б змогу поклонятися Богу та приносити Йому жертви. Бо до цього часу, протягом 400 років, народ поклонявся Богу і приносив Йому жертви до Намету Зібрання, який збудував Мойсей.

На той час жив один пророк ім’я якого Натан. Бог послав його до Давида з такими словами: «Ти не побудуєш цей Храм для Мене, тому що ти багато воював. Його збудує твій син. Але Я тебе щедро благословлю. Один із твоїх нащадків буде вічно правити Моїм народом!» Єдиний нащадок Давида, який може правити вічно, — це Месія. Месія – це Божий Обранець, Який врятує людей усього світу від їх гріхів.

Коли Давид почув слова Натана, він подякував Богу і прославив Його, за велику честь і багато благословінь, які Бог дав Давиду. Він не знав коли саме Бог виконає ці обіцянки, але ми знаємо, що ізраїльтянам довелося чекати Месію майже 1000 років.

Давид багато років справедливо керував своїм народом. Він слухався Бога, і Бог благословляв його. Але пізніше Давид учинив жахливий гріх перед Богом.

Якось Давид виглянув зі свого палацу і побачив вродливу жінку, яка купалася. Він не знав її, але спитав про неї своїх слуг, і йому сказали, що її імʼя Вірсавія.

Він мав відвернутися, а натомість Давид послав за нею слуг. Він провів з нею ніч, а потім відправив її додому. Через деякий час Вірсавія надіслала Давидові звістку про те, що вона вагітна.

Вірсавія була одружена з чоловіком, якого звали Урія. Він був одним із найкращих воїнів Давида. У той час Урія бився на війні. Давид відкликав Урію з війни і наказав йому піти до дружини. Але Урія відмовився йти додому і відпочивати, доки інші воїни воюють. Тоді Давид відправив Урію назад на війну і наказав воєнача́льнику поставити його туди, де ворог бореться найсильніше, щоб Урія загинув. Так і сталося: Урія загинув у бою.

Після смерті Урії, Давид одружився з Вірсавією. Згодом вона народила йому сина. Бог дуже розгнівався на Давида за цей вчинок. Він послав до нього пророка Натана, щоб той сказав Давиду, що його гріх дуже жахливий. Давид усвідомив це та покаявся у своєму гріху, і Бог пробачив його. Після цього Давид до кінця життя йшов за Богом і слухався Його, навіть у важкі часи.

Проте, син Давида помер ще немовлям. Таким чином Бог покарав Давида. Ба більше, проти Давида повстали деякі члени його сімʼї, і так тривало аж до смерті Давида. Його влада дуже ослабла. Незважаючи на те, що Давид не послухався Бога, Бог залишався вірним і виконував обіцянки, які дав Давиду. Згодом у Давида з Вірсавією народився ще один син, і вони дали йому їмʼя Соломон.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?