unfoldingWord 16 - Судді

unfoldingWord 16 - Судді

Esquema: Judges 1-3; 6-8; 1 Samuel 1-10

Número de guión: 1216

Idioma: Ukrainian

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

Після смерті Ісуса, сина Навіна, ізраїльтяни перестали слухатися Бога та виконувати Його всі постанови та правила. Ізраїльтяни не вигнали народи з Ханаану, які там залишилися та почали поклонятися їхнім богам замість Яхве, істинного Бога. У ізраїльтян не було царя, тому кожний робив те, що вважав для себе за потрібне.

Коли ізраїльтяни протягом кількох років не слухалися Бога, то Він карав їх тим, що сусідні народи були володарями над ними. Вороги перемагали ізраїльтян, грабували та знищували їхнє майно та багатьох вбивали. Врешті-решт після довгих років утисків ізраїльтяни каялися та просили Бога щоб Він їх звільнив від ворогів. Так повторювалося багато разів.

Кожного разу, коли ізраїльтяни каялися, то Бог їх спасав тим, що давав їм суддю, який виступав проти ворогів та звільняв народ. Тоді в країні наставав мир і суддя справедливо керував народом. Бог посилав багато різних суддів на допомогу ізраїльтянам. Одного з таких суддів Бог послав після того, як дозволив народу мідіяніт, який межував з ними та був їх ворогом отримати перемогу над ізраїльтянами.

Впродовж семи років мідіяніти забирали у ізраїльтян весь врожай. Ізраїльтяни жили постійно перебуваючи у жаху та пере/ховалися у печерах від мідіяніт. Врешті-решт вони звернулися до Бога молити про спасіння.

У той час жив ізраїльтянин ім’я якого Гедеон. Якось, коли він, ховався від мідіянітян, таємно молотив зерно, до нього прийшов ангел від Яхве і сказав: «Могутній воїн, з тобою Бог! Іди та врятуй Ізраїль від мідіянітян».

Батько Гедеона мав жертовник, присвячений ідолу. Бог наказав Гедеону зруйнувати цей жертовник і поставити жертовник Богу Яхве. Але Гедеон боявся людей, тож почекав, коли настане ніч, зруйнував жертовник ідолу і розбив його на частини. На місці зруйнованого жертовника Гедеон побудував жертовник Богу і приніс на ньому жертву.

Коли вранці люди побачили, що жертовник зруйнований, вони дуже розлютилися і пішли до дому Гедеона, щоб убити його. Але батько Гедеона сказав: «Чому ви намагаєтеся захищати свого бога? Якщо він бог, то нехай захистить себе сам!». Коли люди почули ці слова, то вирішили не вбивати Гедеона.

Незабаром мідіянітяни знову прийшли грабувати ізраїльтян. Мідіянітян було так багато, що їх неможливо було порахувати. Гедеон скликав ізраїльтян, щоб вступити в бій з ворогами. Він попросив у Бога два знамення, щоб переконатися, що Бог насправді закликає його врятувати Ізраїль від мідіянітян.

Для першого знамення Гедеон поклав на землю хутро вівці і попросив Бога, щоб вранішня роса була тільки на хутрі, а земля навколо залишилася сухою. Бог так і зробив. Наступної ночі Гедеон попрохав, щоб земля була вологою, а хутро сухим. Бог так і зробив. Ці два знамення переконали Гедеона, що Бог, справді, обрав його врятувати Ізраїль від мідіянітян.

Тож Гедеон покликав до себе воїнів і до нього прийшло 32 тисячі людей. Але Бог сказав йому, що тієї кількості воїнів забагато. Тоді Гедеон відправив додому 22 тисячі людей, які боялися йти в бій. Але Бог знов сказав Гедеону, що людей однаково забагато. Тоді Гедеон вибрав 300 воїнів, на яких йому вказав Бог, а решту відправив додому.

Тієї ночі Бог сказав Гедеону: «Спустись до табору мідіянітян і послухай, про що вони розмовляють. Коли ти почуєш, про що вони розмовляють, ти подалаеш страх нападати на них». Вночі Гедеон спустився до табору і почув, як один воїн-мідіянитянин розповідав іншому сон, в якому по табору мідіянітян котився круглий хліб з ячменю і зруйнував намет. Другий воїн сказав: «Цей сон означає, що військо Гдеона розгромить наше військо мідіянітян!». Гедеон почув це і поклонився Богу.

Коли Гедеон повернувся до своїх воїнів, він сказва, що Бог віддає мідіянітян в їх руки. Отже Гедеон дав кожному з них ріг, глиняний горщик і смолоскип. І вони пішли та оточили табір, в якому спали мідіянітяни. Триста воїнів Гедеона тримали палаючі смолоскипи в горщиках, щоб світло від них не побачили мідіянітяни.

Одночасно всі воїни Гедеона розбили горщики - і зненацько все навколо освітилося вогнем смолоскипів, воїни засурмили та закричали: «Меч Яхве та Гедеона!»

Бог привів мідіянітян у сумʼяття, так що вони стали нападати і вбивати один одного. Гедеон негайно (послав гінців покликати) покликав якнайбільше ізраїльтян, щоб вони прийшли і допомогли переслідувати мідіянітян. Ізраїльтяни вбили багатьох із них, а решту прогнали зі своєї землі. Того дня загинуло 120 тисяч мідіянітян і Бог врятував Ізраїль!

Після перемоги народ забажав зробити Гедеона своїм царем. Але Гедеон не погодився, натомість попросив у них золоті каблучки, які вони відібрали у мадіанітян. І народ приніс Гедеону багато золота.

З цього золота Гедеон зробив особливий одяг, схожий на одяг первосвященика, і залишив його у своєму рідному місті. Але народ почав поклонятися цьому одягу як ідолу. І коли Гедеон постарів і помер, ізраїльтяни знову почали поклонятися ідолам. За це Бог покарав Ізраїль і дозволив ворогам перемогти їх. Врешті-решт ізраїльтяни знову попросили Бога про допомогу, і Бог послав їм іншого суддю.

Так повторювалося багато разів: ізраїльтяни грішили – Бог їх карав, вони каялися – і Бог посилав їм суддю, який їх рятував. Протягом багатьох років Бог давав ізраїльтянам багато суддів, які рятували їх від ворогів.

Зрештою ізраїльтяни попросили у Бога царя, як і у всіх інших народів. Вони хотіли мати царя, який би вів їх у бій. І хочя це прохання народу не сподобалося Богу, Він все ж таки дав їм царя, як вони просили.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons