unfoldingWord 13 - Завіт Бога з Ізраїлем

unfoldingWord 13 - Завіт Бога з Ізраїлем

Esquema: Exodus 19-34

Número de guión: 1213

Idioma: Ukrainian

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

Коли Бог провів ізраїльтян через Червоне море, то повів їх через пустелю до гори під назвою Сінай. Саме там Мойсей колись бачив палающий кущ. Народ розташував свої намети біля підніжжя гори Сінай.

Бог сказав Мойсею та всьому народу Ізраїля: «Якщо ви будете коритися Мені дотримуючусь завіту, який Я укладаю з вами, то будете Моєю власністю, яку Я ціную, царством священників та святим народом».

Бог наказав Мойсею підготувати та освітити народ на третій день для зустрічі з Ним. І два дні народ готувався до цієї зустрічі. На третій день Бог прийшов на верхівку гори Сінай. Його прихід супроводжувався громом, блискавкою, димом та гучним звуком труб. Бок покликав Мойсея і той піднявся на гору.

На горі Сінай Бог уклав завіт з народом і дав їм Десять Заповідей. Бог сказав: «Я - Яхве, ваш Бог. Я врятував вас від рабства в Єгипті. Не вклоняйтесь іншим богам».

«Не робіть ідолів і не вклоняйтеся їм, бо Я, Яхве, маю бути вашим єдиним Богом. Не вживайте Моє імʼя, коли ви брешете. Памʼятайте, що субота – це святий день. Інакше кажучи, робіть усі ваші справи протягом шести днів, а сьомий день, суботу, присвячуйте відпочинку та роздумам про Мене».

«Шануйте своїх батька та матір. Не вбивайте. Не порушуйте подружню вірність. Не крадіть. Не брешіть. Не жадайте чужу дружину, чужий будинок або будь-що, що належить іншим людям».

Весь народ погодився виконувати заповіді, які дав їм Бог. Всі погодилися належати одному Богові і поклонятися лише Йому.

Бог також сказав ізраїльтянам зробити величезний намет - Намет Зібрання. Він детально пояснив їм, як збудувати його і що там має бути розташовано. Також Бог наказав їм зробити велику завісу, яка розділятиме намет на дві кімнати. Бог сказав, що Він прийде до кімнати, що за завісою, і оселиця в ній. До цієї кімнати дозволялося входити лише первосвященику.

Бог вибрав Собі священиками Аарона, брата Мойсея, та його нащадків. Народ також мав побудувати жертовник і розмістити його перед Наметом Зібрання. Кожен, хто порушить Божий Закон, має принести до цього жертовника тварину, як жертву Богові. Священик заколоть її і спалити на жертовнику. Завдяки цій жертві людина стане чистою в очах Бога, тому що кров тварини покриє гріх людини і Бог більше не звертатиме уваги на цей гріх.

Бог дав народу багато інших постанов та правил поведінки. Бог обіцяв, що якщо народ виконуватиме Його постанови, то Він буде благословляти людей і захищати їх. Але якщо вони порушать ці постанови, то Бог покарає їх. Десять Заповідей Бог написав на двох камʼяних табличках і наказав Мойсею, щоб він піднявся на гору Синай та отримав їх.

Багато днів провів Мойсей на горі Синай, розмовляючи з Богом. Люди втомилися чекати на повернення Мойсея, тому вони принесли Ааронові золото і попросили його зробити їм ідола, щоб поклонятися йому, а не Богу. У такий спосіб народ вчинив жахливий гріх проти Бога.

Аарон із золота зробив ідола, який мав вигляд теля. І народ почав завзято поклонятися ідолу і приносити йому жертви. За цей гріх Бог дуже розгнівався на народ. Він сказав Мойсею, що хоче знищити їх. Але Мойсей помолився Богу, щоб Він зберіг життя народу. І Бог почув його молитву і не вбив людей.

Коли Мойсей спускався з гори Синай, він ніс у руках дві таблички, на яких Бог написав Десять Заповідей. І коли Мойсей побачив ідола, дуже розлютився і розбив таблички.

Потім Мойсей спалив ідола і стер його на порошок. Він кинув той порошок у воду та змусив народ пити. Після цього Бог послав на людей лихо, і багато хто з них помер.

Щоб замінити ті таблички, які розбив Мойсей, Бог наказав йому зробити нові. Мойсей так і вчинив. Він знову піднявся на гору і помолився, щоб Бог пробачив народ. Бог почув Мойсея, пробачив ізраїльтян і записав Десять Заповідей на двох нових камʼяних табличках. Тож Мойсей з ними спустився з гори. Після цього Бог повів ізраїльтян від гори Синай до Обіцяної Землі.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?