unfoldingWord 25 - Şeytan İsa’yı Ayartıyor

unfoldingWord 25 - Şeytan İsa’yı Ayartıyor

Esquema: Matthew 4:1-11; Mark 1:12-13; Luke 4:1-13

Número de guión: 1225

Idioma: Turkish

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

İsa’nın vaftizinden hemen sonra Kutsal Ruh O’nu çöle götürdü. İsa kırk gün kırk gece çölde kalarak oruç tuttu. O zaman Şeytan O’nu ayartmaya geldi.

Şeytan İsa’ya, “Eğer Tanrı’nın Oğlu’ysan, şu taşları ekmeğe çevir ve ye!” dedi.

İsa şöyle cevap verdi: “Tanrı’nın Sözü’nde ‘İnsanların yaşamak için sadece ekmeğe değil, Tanrı’nın söylediği her söze ihtiyacı var.’ diye yazılmıştır.”

Sonra Şeytan, İsa’yı Tapınak’ın en yüksek yerine çıkarıp dedi: “Eğer Tanrı’nın Oğlu’ysan, kendini aşağı at, çünkü şöyle yazılmıştır: ‘Tanrı, meleklerine buyruk verecek, ayağın bir taşa çarpmasın diye seni elleri üzerinde taşıyacaklar.’”

Ancak İsa, Şeytan’a Kutsal Yazı’dan cevap verdi: “Tanrı, Sözü’nde halkına şöyle buyurur: ‘Tanrın Rab’bi denemeyeceksin!’”

Bunun üzerine Şeytan, İsa’ya dünyanın bütün krallıklarını görkemiyle beraber göstererek, “Yere kapanıp bana taparsan bütün bunları sana vereceğim.” dedi.

İsa cevabında ona, “Çekil benden, Şeytan! Tanrı, Sözü’nde halkına şöyle buyuruyor: ‘Yalnız Tanrın Rab’be tapacaksın, yalnız O’na kulluk edeceksin!’” dedi.

İsa, Şeytan’ın ayartılarına uymadı, Şeytan da O’nu bırakıp gitti. Bunun üzerine melekler gelip İsa’yla ilgilendiler.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons