unfoldingWord 18 - Розділене царство

unfoldingWord 18 - Розділене царство

Esquema: 1 Kings 1-6; 11-12

Número de guión: 1218

Idioma: Ukrainian

Audiencia: General

Tipo: Bible Stories & Teac

Propósito: Evangelism; Teaching

Citación Biblica: Paraphrase

Estado: Approved

Los guiones son pautas básicas para la traducción y grabación a otros idiomas. Deben adaptarse según sea necesario para que sean comprendidas y relevantes para cada cultura e idioma diferentes. Algunos términos y conceptos utilizados pueden necesitar más explicación o incluso ser reemplazados o omitidos por completo.

Guión de texto

Цар Давид керував 40 років. Після його смерті керівником Ізраїля став його син Соломон. Бог звернувся до нього та запитав що він хоче понад усе. Соломон попросив мудрості для керування народом. Це сподобалось Богу і Він зробив Соломона наймудрішою та найзаможнішою людиною в світі.

В Єрусалимі Соломон збудував Храм, який ще хотів збудувати його батько Давид. Тому ще впродовж свого життя Давид зібрав матеріали на будівництво. Тепер Народ поклонявся Богу та приносив Йому жертви в Храмі, а не в Наметі Зібрання. Бог знаходився в Храмі та був там зі Своїм народом.

Незважаючи на те, що Соломон був мудрим, він не послухався Бога та укладав шлюби з жінками інших народів, що Бог заборонив. Багато з цих жінок??? привезли з собою своїх богів/божків??? і поклонялися їм. А коли Соломон став старим???? він теж почав поклонятися їхнім богам.

За що Бог розсердився на Соломона та сказав, що покарає його тим, що ізраїльський народ буде поділено на два царства. Та відбудеться це після смерті Соломона.

Коли Соломон помер, царем став його син Ровоам. Весь народ Ізраїлю зібрався разом, щоб визнати його за царя. Люди поскаржилися Ровоаму, що Соломон змушував їх виконувати багато важкої праці та сплачувати багато податків. Вони попросили Ровоама полегшити їх працю.

Але Ровоам дуже безглуздо відповів на їхнє прохання: «Ви кажете, що мій батько Соломон змушував вас виконувати важку працю. У мене ви працюватимете ще важче і каратимуть вас ще сильніше, ніж у нього!»

Коли народ почув ці слова, більшість із них повстали проти Ровоама. Десять племен Ізраїлю не захотіли залишатися під владою Ровоама та відмовилися вважати його своїм царем. З Ровоамом залишилося тільки два племені, які стали називатися царством Юди чи Юдеєю.

Інші десять племен обрали собі царем людину на ім’я Єровоам. Ці десять племен проживали в північній частині країни. Вони стали називатися царством Ізраїлю.

Цар Ізраїля, Єровоам, виявився поганим царем. Він не став підкорятися Богу і підштовхнув народ жити у гріху. Єровоам поставив для свого народу двох ідолів, і народ більше не ходив до Єрусалиму, що був на території Юдеї, і не поклонявся Богу в Храмі.

Юдея та Ізраїль були ворогами і часто воювали один з одним.

У новому царстві Ізраїлю всі царі були поганими правителями. Багатьох із них убили інші ізраїльтяни, які хотіли стати царями замість них.

Усі царі та більшість жителів царства Ізраїлю поклонялися ідолам. Часто їхнє поклоніння супроводжувалося розпустою, а іноді навіть приношенням дітей у жертву ідолам.

Царі Юдеї були нащадками Давида. Деякі з цих царів були добрими людьми, правили справедливо і поклонялися Богу. Але більшість царів Юдеї були поганими правителями і поклонялися ідолам. Деякі з цих царів приносили своїх дітей у жертву хибним богам. Більшість юдеїв також поклонялися іншим богам, і тим самим повставали проти Бога.

Información relacionada

Palabras de Vida - GRN tiene mensajes audios en miles de idiomas que contienen mensajes basados en la Biblia acerca de la salvación y la vida cristiana.

Descargas gratis - Aquí puede encontrar los guiones principales de GRN en varios idiomas y también imágenes y otros materiales relacionados. Todos están disponibles para descargar.

Librería de audio de GRN - Material evangelistico y de enseñanza adecuado a las necesidades y a la cultura en variedad de stilos y formatos

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?