unfoldingWord 33 - Розповідь про хлібороба

Outline: Matthew 13:1-23; Mark 4:1-20; Luke 8:4-15  

Script Number: 1233

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Одного разу Ісус був на березі озера. Він навчав величезний натовп. Послухати Ісуса прийшло дуже багато людей, і тому Він зайшов у човен, що був на воді, щоб трохи відплисти і Його було краще видно і чути. Він сів у човен і почав навчати людей.

Ісус розповів людям, які Його слухали, таку історію: «Один землероб вийшов сіяти зерно. Коли він розкидав насіння, частина насіння випадково впала на дорогу. Прилетіли птахи і з’їли це насіння.

Інші зерна впали на кам’янисту землю, де було мало ґрунту. Насіння на кам’янистій землі швидко проросло, але їх коріння не мало змоги вкорінитися. Коли зійшло сонце і стало спекотно, паростки засохли та загинули.

Були також зерна, які впали серед кущів з колючками. Це насіння почало проростати, але колючки заглушили його. Тому рослини, що виросли серед колючок, не дали жодного зерна.

Було і таке насіння, яке впало на добрий ґрунт. Воно виросло і вродило в 30, 60 і навіть у 100 разів більше насіння, чим було посіяно. Хто хоче слідувати за Богом, хай зверне увагу на те, що Я кажу!»

Учні не зрозуміли цієї історії, але Ісус пояснив її сенс, коли вони залишилися з ним наодинці. «Насіння — це Боже Слово. Дорога — це людина, яка чує слово Боже, але не розуміє його. І диявол викрадає у нього Слово, щоб людина не повірила та не спаслася.

Кам’яниста земля — це людина, яка чує Боже слово і з радістю приймає його. Але коли має життєві труднощі або коли інші люди змушують його страждати, то він відходить від Бога і вже не довіряє Йому.

Земля з колючками — це людина, яка чує Боже Слово. Але вона починає турбуватися про різні речі, намагається заробити більше грошей та придбати багато речей. А потім через деякий час вона вже не здатна любити Бога. І те, чого вона навчилася з Божого Слова, вже не допомагає їй догоджати Богу. Така людина подібна до пшеничного стебла без насіння.

Але насіння в хорошому ґрунті подібне до людини, яка чує Боже Слово, вірить йому і завдяки цьому приносить плід».

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?