unfoldingWord 26 - Ісус починає своє служіння

unfoldingWord 26 - Ісус починає своє служіння

Outline: Matthew 4:12-25; Mark 1-3; Luke 4

Script Number: 1226

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Після того, як сатана спокушав Ісуса, але Він не зробив того, до чого Його схиляв сатана, Ісус повернувся до Галілеї, де мешкав. Святий Дух давав Йому велику силу. Ісус ходив Галілеєю від міста до міста і навчав людей. Всі дуже добре говорили про Нього.

Одного разу Ісус вирушив у місто Назарет, в якому провів своє дитинство. У суботу Ісус пішов у синагогу, місце молитви. Там Йому дали сувій зі словами пророка Ісаї, щоб Він прочитав уголос уривок із цієї книги. Ісус розгорнув сувій і почав читати.

Він прочитав уголос: «Бог дав Мені Свого Духа, щоб Я міг розповісти бідним і нужденним людям добру звістку. Він послав Мене визволити в’язнів, надати можливості бачити сліпим і визволити тих, кого пригноблюють. Це час, коли Господь буде проявляти милість до нас і допоможе нам».

Після цього Ісус сів. Усі, хто там був, уважно дивилися на Нього. Вони знали, що уривок з Писання, який прочитав Ісус, був про Месію. Ісус сказав: «Події, про які Я щойно вам прочитав, відбуваються зараз». Всі люди дуже здивувалися. «Хіба це не син Йосипа?» — говорили вони.

Тоді Ісус сказав: «Істинна правда, що люди ніколи не приймають пророка в тому місті, в якому він виріс. За часів пророка Іллі в Ізраїлі було багато вдів. Але коли три з половиною роки не було дощу, Бог не послав Іллю до вдови з Ізраїлю, але послав Іллю до вдови з іншого народу».

Ісус продовжив: «І за часів пророка Єлисея в Ізраїлі було багато людей, які страждали від хвороб шкіри. Але Єлисей нікого з них не зцілив, крім Наамана, воєначальника ворогів Ізраїлю». Люди, які слухали Ісуса, були євреями. Тому, коли вони почули від Нього такі слова, вони розлютилися.

Мешканці Назарету схопили Ісуса та вивели Його із синагоги. Вони привели Його на край скелі, щоб скинути звідти і тим самим вбити Його. Але Ісус пройшов крізь натовп і пішов із Назарету.

Після цього Ісус ходив по всій Галілеї, величезні натовпи людей приходили до Нього та приводили багато хворих, а також сліпих, калік, глухих та німих. І Ісус зцілював їх.

Також до Ісуса приводили багатьох людей, в яких були злі духи. Ісус наказував злим духам виходити з них, і ті виходили. Часто злі духи кричали: «Ти — Син Божий!» Але Він забороняв їм говорити про те, хто Він. Натовп людей дуже дивувався і прославляв Бога за силу та владу, яка була в Ісуса.

Багато людей ходило за Ісусом, і деякі ставали Його учнями. Серед Своїх учнів Ісус обрав 12 людей, які стали Його особливими представниками. Він назвав їх «апостолами». Апостоли ходили з Ісусом і навчалися у Нього.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons