unfoldingWord 22 - Народження Іоанна

unfoldingWord 22 - Народження Іоанна

Outline: Luke 1

Script Number: 1222

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

У минулі часи Бог говорив зі Своїми пророками, щоб вони передавали Його слово народу. Але потім настали 400 років, в які Бог мовчав і нічого не говорив людям. І ось одного разу Бог посилає ангела до священика, якого звали Захарій. Захарій та його дружина Єлисавета шанували Бога. Вони обидва були вже людьми похилого віку та не мали дітей.

Ангел прийшов до Захарії, коли той служив в Храмі, і сказав: «У твоєї дружини народиться син. Ти назвеш його Іван. Бог наповнить його Святим Духом, та Іван підготує людей до приходу Месії!» Захарій відповів: «Як я можу знати, що це станеться? Адже ми з дружиною надто старі, щоб мати дітей!»

Ангел відповів Захарії: «Я був посланий Богом, щоб принести тобі цю добру звістку. Через те, що ти мені не повірив, ти не зможеш говорити доти, доки не народиться дитина». І Захарія одразу ж втратив здатність говорити. Ангел пішов, а Захарія повернувся додому. Незабаром його дружина завагітніла.

Коли Єлисавета була на шостому місяці вагітності, той же ангел несподівано прийшов до родички Єлисавети, ім’я якої Марія. Марія була незаймана, заручена з чоловіком, якого звали Йосип. Ангел сказав: «Ти станеш вагітною і народиш Сина. Назви Його Ісус. Він буде Сином Всевишнього Бога і правитиме вічно».

Марія відповіла: «Як це може статися, адже я незаймана?» Ангел пояснив: «До тебе прийде Святий Дух, і Божа сила зійде на тебе. Тому Немовля буде святим, Він буде Божим Сином». І Марія повірила в те, що сказав ангел.

Незабаром після цього Марія пішла відвідати Єлисавету. Як тільки Марія привіталася з нею, дитина Єлисавети радісно заворушилася всередині неї. Святий Дух зійшов на Єлисавету, і вона зрозуміла, що перед нею стоїть мати майбутнього Месії. Жінки радісно дякували Богу за те, що Він зробив для них. Марія перебувала біля Єлисавети три місяці, після чого повернулася додому.

Через деякий час Єлисавета народила хлопчика. Захарія та Єлисавета назвали немовля Іваном, як їм наказав ангел. Тоді Бог знову дав Захарії здатність розмовляти. Захарія сказав: «Славлю Бога за те, що Він прийшов до Свого народу і допоміг йому! Ти, мій сину, будеш пророком Всевишнього Бога. Ти розповіси людям про те, як вони зможуть отримати прощення своїх гріхів!»

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?