unfoldingWord 19 - Пророки

unfoldingWord 19 - Пророки

Outline: 1 Kings 16-18; 2 Kings 5; Jeremiah 38

Script Number: 1219

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Бог неоднаразово посилав ізраїльтянам пророків. Пророки слухали слово Бога та передавали його людям.

В часи правління над Ізраїлем царя Ахава, жив пророк Ілля. Ахав був поганою людиною. Він схиляв народ поклонятися хибному богу, якого звали Ваал. Ілля сказав Ахаву: «За поклоніння хибному богу Ізраїль буде покарано тим, що не буде ані дощу, ані роси, поки я не накажу, щоб знову пішов дощ». Коли Ахав це почув, то дуже розлютився на Іллю та вирішив вбити його.

Тоді Бог сказав Іллі піти в пустинне місце, щоб сховатися від Ахава. Ілля пішов до струмка, куди привів його Бог. Кожного дня вранці та увечері ворони приносили Іллі хліб та м’ясо. Цим часом Ахав та його військо шукали Іллю, але не могли знайти його.

Невдовзі струмок став сухим, тому що не було дощу. Тоді Ілля пішов до сусідньої країни за наказом Бога. Там мешкала одна бідна вдова з сином. У них майже закінчилася їжа, тому що в країні не було врожаю. Але вони подбали про Іллю і Бог давав їм їжу: борошно та масло в посудинах не закінчувалися поки Бог не дав дощ на землю. Тому незважаючи на посуху та голод в країні у них завжди була їжа. Це відбувалося протягом трьох років.

Нарешті, Бог повідомив Іллі, що Він знову дасть дощ. Бог наказав Іллі повернутися до Ізраїля та піти до Ахава. Ілля прийшов до царя. Коли цар Ахав побачив його, то сказав: «А ось і той, хто накликав лихо на Ізраїль». Ілля сказав йому у відповідь: «Це ти накликав лихо на Ізраїль! Ти залишив Яхве, істинного Бога, і поклоняєшся Ваалу. Збери на горі Карміл усіх мешканців Ізраїля та пророків хибних богів!».

Ахав так і вчинив. Усі мешканці Ізраїлю зібралися на горі Карміл. Прийшли й люди, які говорили від імені Ваала. Це були пророки Ваала. Ілля сказав людям: «Як довго ви будете вагатися? Якщо Яхве – Бог, то поклоняйтеся Яхве! А якщо Ваал — бог, то поклоняйтеся Ваалу!».

Після цього Ілля сказав пророкам Ваала: «Заколіть бика, розріжте його на частини і покладіть на жертовник, але вогонь не запалюйте. Потім я зроблю те саме, і покладу жертву для Бога на жертовник. Той Бог, що пошле вогонь на жертовник, і є істинним Богом». Пророки Ваала приготували жертву, але не розпалили вогонь.

Потім вони почали молитися своєму богу: «Почуй нас, о Ваале!» Цілий день вони молилися, кричали і навіть різали себе ножами, але Ваал не відповідав і не посилав вогонь.

Пророки Ваала молилися йому впродовж дня. Надвечір вони припинили молитися. Тоді Ілія поклав на жертовник жертву для Бога. Він наказав людям лити воду на жертву із дванадцяти великих посудин доти, доки мʼясо, дрова і навіть земля навколо жертовника наскрізь не стали мокрими.

Потім Ілія помолився: «О, Яхве, Бог Авраама, Ісака та Якова! Покажи нам сьогодні, що Ти Бог Ізраїля, а я Твій слуга. Дай відповідь мені, і нехай ці люди дізнаються, що Ти є істинним Богом».

Відразу з неба зійшов вогонь і спалив мʼясо, дрова, каміння і навіть воду навколо жертовника. Коли люди побачили це, вони впали долілиць на землю і закричали: «Яхве - істинний Бог! Яхве - істинний Бог!»

Тоді Ілія сказав: «Не дайте жодному пророку Ваала втекти!» Народ схопив пророків Ваала, відвів їх звідти і вбив.

Потім Ілля сказав царю Ахаву: «Негайно повертайся додому, бо збирається на дощ». Невдовзі небо почорніло і почалася сильна злива, бо за вказівкою Яхве посуха закінчилася. Це було підтвердженням того, що Він є істинним Богом.

Коли Ілля закінчив своє служіння на землі, Бог вибрав Своїм пророком людину на імʼя Єлисей. Бог зробив багато чудес через Єлисея. Одне із чудес сталося з Неєманом, полководцем ворожого війська. У Неємана було невиліковна хвороба шкіри. Почувши про Єлисея, Нейман пішов до нього і попросив зцілити його. Але Єлисей не вийшов до Неемана, а передав через свого слугу, щоб Неєман занурився// пірнув у річку Йордан сім разів.

Спочатку Нееман розгнівався і не захотів робити цього, тому що Єлисей навіть не вийшов до нього. Але потім він передумав, пішов до річки Йордан і сім разів занурився у воду. Коли він вийшов із води, Бог зцілив його.

Після Єлисея Бог посилав народу Ізраїлю багато інших пророків. Всі вони говорили людям, щоб ті перестали поклонятися ідолам і почали чинити з іншими людьми справедливо та милосердно. Пророки попереджали людей, що якщо вони не припинять робити зло і не почнуть слухатися Бога, то Бог їх судитиме і каратиме за їхню провину.

Але народ переважно не слухався Бога. Неодноразово люди жорстоко поводилися з пророками. Так, одного з пророків на імʼя Єремія посадили у пересохлу криницю і залишили там помирати. Він сидів у бруді на дні колодязя, поки цар не зглянувся над ним і не наказав слугам витягти його, поки той живий. Люди ненавиділи Божих пророків, а деяких навіть убивали.

Незважаючи на цю ненависть, пророки продовжували переказувати людям слова Бога. Вони попереджали людей, що Бог знищить їх, якщо вони не покаються, і закликали людей слухатися Бога. Також пророки нагадували людям, що Бог обіцяв послати їм Месію.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons