unfoldingWord 13 - Завіт Бога з Ізраїлем

Outline: Exodus 19-34

Script Number: 1213

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Коли Бог провів ізраїльтян через Червоне море, то повів їх через пустелю до гори під назвою Сінай. Саме там Мойсей колись бачив палающий кущ. Народ розташував свої намети біля підніжжя гори Сінай.

Бог сказав Мойсею та всьому народу Ізраїля: «Якщо ви будете коритися Мені дотримуючусь завіту, який Я укладаю з вами, то будете Моєю власністю, яку Я ціную, царством священників та святим народом».

Бог наказав Мойсею підготувати та освітити народ на третій день для зустрічі з Ним. І два дні народ готувався до цієї зустрічі. На третій день Бог прийшов на верхівку гори Сінай. Його прихід супроводжувався громом, блискавкою, димом та гучним звуком труб. Бок покликав Мойсея і той піднявся на гору.

На горі Сінай Бог уклав завіт з народом і дав їм Десять Заповідей. Бог сказав: «Я - Яхве, ваш Бог. Я врятував вас від рабства в Єгипті. Не вклоняйтесь іншим богам».

«Не робіть ідолів і не вклоняйтеся їм, бо Я, Яхве, маю бути вашим єдиним Богом. Не вживайте Моє імʼя, коли ви брешете. Памʼятайте, що субота – це святий день. Інакше кажучи, робіть усі ваші справи протягом шести днів, а сьомий день, суботу, присвячуйте відпочинку та роздумам про Мене».

«Шануйте своїх батька та матір. Не вбивайте. Не порушуйте подружню вірність. Не крадіть. Не брешіть. Не жадайте чужу дружину, чужий будинок або будь-що, що належить іншим людям».

Весь народ погодився виконувати заповіді, які дав їм Бог. Всі погодилися належати одному Богові і поклонятися лише Йому.

Бог також сказав ізраїльтянам зробити величезний намет - Намет Зібрання. Він детально пояснив їм, як збудувати його і що там має бути розташовано. Також Бог наказав їм зробити велику завісу, яка розділятиме намет на дві кімнати. Бог сказав, що Він прийде до кімнати, що за завісою, і оселиця в ній. До цієї кімнати дозволялося входити лише первосвященику.

Бог вибрав Собі священиками Аарона, брата Мойсея, та його нащадків. Народ також мав побудувати жертовник і розмістити його перед Наметом Зібрання. Кожен, хто порушить Божий Закон, має принести до цього жертовника тварину, як жертву Богові. Священик заколоть її і спалити на жертовнику. Завдяки цій жертві людина стане чистою в очах Бога, тому що кров тварини покриє гріх людини і Бог більше не звертатиме уваги на цей гріх.

Бог дав народу багато інших постанов та правил поведінки. Бог обіцяв, що якщо народ виконуватиме Його постанови, то Він буде благословляти людей і захищати їх. Але якщо вони порушать ці постанови, то Бог покарає їх. Десять Заповідей Бог написав на двох камʼяних табличках і наказав Мойсею, щоб він піднявся на гору Синай та отримав їх.

Багато днів провів Мойсей на горі Синай, розмовляючи з Богом. Люди втомилися чекати на повернення Мойсея, тому вони принесли Ааронові золото і попросили його зробити їм ідола, щоб поклонятися йому, а не Богу. У такий спосіб народ вчинив жахливий гріх проти Бога.

Аарон із золота зробив ідола, який мав вигляд теля. І народ почав завзято поклонятися ідолу і приносити йому жертви. За цей гріх Бог дуже розгнівався на народ. Він сказав Мойсею, що хоче знищити їх. Але Мойсей помолився Богу, щоб Він зберіг життя народу. І Бог почув його молитву і не вбив людей.

Коли Мойсей спускався з гори Синай, він ніс у руках дві таблички, на яких Бог написав Десять Заповідей. І коли Мойсей побачив ідола, дуже розлютився і розбив таблички.

Потім Мойсей спалив ідола і стер його на порошок. Він кинув той порошок у воду та змусив народ пити. Після цього Бог послав на людей лихо, і багато хто з них помер.

Щоб замінити ті таблички, які розбив Мойсей, Бог наказав йому зробити нові. Мойсей так і вчинив. Він знову піднявся на гору і помолився, щоб Бог пробачив народ. Бог почув Мойсея, пробачив ізраїльтян і записав Десять Заповідей на двох нових камʼяних табличках. Тож Мойсей з ними спустився з гори. Після цього Бог повів ізраїльтян від гори Синай до Обіцяної Землі.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?